Od samego początku LR przykłada najwyższą wagę do stosowania naturalnych surowców – oczywiście z uwzględnieniem najnowszych wyników badań naukowych i prac rozwojowych. W związku z tym LR od lat współpracuje z doświadczonymi dostawcami surowców.  
 
Wewnętrzne oraz zewnętrzne kontrole gwarantują utrzymanie niezmiennie wysokiej jakości asortymentu. 
Każda partia produktów przechodzi szereg obszernych testów. Dzięki tak rozbudowanym kontrolom jakości gwarantujemy, że suplementy diety i produkty kosmetyczne plasują się w czołówce wyrobów oferowanych na rynku. 
 
Testy zewnętrzne
Wiele produktów LR testowanych jest przez niezależne instytuty i stowarzyszenia. Wyniki tych kontroli regularnie potwierdzają doskonałą jakość naszych produktów. Ponoszone w tej mierze nakłady doprowadziły m.in. do tego, że nasze żele do picia Aloe Vera oraz produkty z serii Colostrum jako pierwsze na rynku posiadają cenny znak jakości renomowanego SGS INSTITUT FRESENIUS! 
 
Jeśli produkt nosi znak jakości Instytutu Fresenius, oznacza to, że skontrolowano daleko więcej niż sam tylko produkt. Obszerne testy rozpoczynają się od kontroli surowców i składników oraz kontroli dostawców a kończą wraz z ostateczną kontrolą gotowego produktu. 
 
Dlaczego testy są tak istotne?
Zaufanie jest dobre, lecz kontrola lepsza. 
 
Absolutna tolerancja wszystkich produktów kosmetycznych oraz dobre samopoczucie przy stosowaniu suplementów diety to najważniejsza maksyma obowiązująca w LR.
Zarówno opinie zewnętrznych instytucji jak i liczne opracowania naukowe podkreślają doskonałe rezultaty osiągane przez LR. Dlatego LR regularnie zleca kontrolę wielu produktów przez niezależne instytuty kontrolujące jakość takie jak  SGS INSTITUT FRESENIUS, Dermatest oraz IASC.
 
W kwestii jakości LR nie uznaje żadnych kompromisów!